Translate

poniedziałek, 19 marca 2012

Jak dbają o urodę w innych krajach?

 


W globalnej wiosce, jaką stał się świat wydaje się, że wszędzie o urodę dba się tak samo. A jednak mieszkanki niektórych krajów bardziej zwracają uwagę na inne aspekty pielęgnacji, częściej stosują różnego rodzaju kosmetyki powszechne w danej szerokości geograficznej.Włoszki - ich cudownym, naturalnym i ulubionym kosmetykiem jest oliwa z oliwek. Ponoć jest sekretem ich pięknej, aksamitnej skóry. Kochają kosmetyki na bazie oliwy, a czasem stosują ją samą po prosty, tak, jak balsam do ciała! A dieta bogata w tę lekka formę tłuszczu zapewnia im ładną figurę. 

Szwedki - uwielbiają wszystko co naturalne. Szwedzkie kosmetyki są zazwyczaj eko, na bazie naturalnych, roślinnych składników. Im mniej chemii tym lepiej. Naturalność obowiązuje także w makijażu - zazwyczaj z nim nie przesadzają, stawiając raczej na delikatne podkreślenie urody.
Hiszpanki - w przeciwieństwie do Szwedek bardzo lubią podkreślać dość mocno swoje atuty! Przeważnie śniade z natury, z ciemną oprawą oczu, dodatkowo je akcentują mocnym makijażem i henną. Nie zaszkodzi czerwona szminka. Hiszpanki bardzo dbają o włosy, chętnie stosują odżywki, kręcą je i zazwyczaj noszą długie!6 komentarzy:

 1. zawsze coś tu nowego dowiaduje

  OdpowiedzUsuń
 2. aha mogłaś jeszcze napisać o japońksach

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiedziałam że hiszpanki aż tak dbają o włosy

  OdpowiedzUsuń
 4. aha fajny post

  OdpowiedzUsuń
 5. ciekawe ciekawe.Fajne piszesz posty

  OdpowiedzUsuń